• Deň Zeme v ŠKD

Deň Zeme, ktorý oslavujeme 22.apríla, sme si v ŠKD pripomenuli viacerými aktivitami. Dnes je pre deti, ale aj dospelých veľmi náročné uvedomiť si, že aj my sme súčasťou prírody a niekedy produkujeme bezhlavo priveľa odpadu. Diskutovali sme na tému recyklácie, ochrany životného prostredia, zvierat a rastlín.

• Deň Zeme

Deň Zeme sa oslavuje každý rok 22. apríla od roku 1970. Cieľom tohto dňa je pripomenutie si našej závislosti na zdrojoch, ktoré nám naša Zem poskytuje, a preto je potrebné ich chrániť a venovať im náležitú pozornosť. Žiaci 4. ročníka vyrobili plagáty, ktoré ukazujú, ako môžeme chrániť naše životné prostredie.

• CLIL – Changes

Jazyky sú naša budúcnosť Languages Are Our Future

Vyučovanie cudzích jazykov na našej škole prebieha aj metódou CLIL. Zjednodušene povedané je to vyučovanie jazyka cez obsah. Na hodinách anglického jazyka sa žiaci ôsmeho postupne prelúskali témou Vývojové štádiá živočíchov. Oboznámili sa a osvojili si slovnú zásobu jednotlivých štádií života od počatia až po dospelosť, pracovali s rôznymi textami, obrazovými materiálmi, videami a aj interaktívnymi cvičeniami. Cez tento obsah sme sa naučili a precvičili si používanie gramatických časov, ale aj tvorenie množného čísla podstatných mien. A napokon sme si natrénovali tvorenie vlastných textov. Výsledkom boli mini knižočky, ktoré si žiaci sami vytvorili a pred triedou ich aj odprezentovali.

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4